Zapoj sa

DiEM25 je celoeurópske ľavicové hnutie, ktorého členovia a členky sa registrujú priamo v európskej centrále. Prihlásiť sa môžete tu:

registračný formulár – v češtine

Pred prihlásením sa je dobré spojiť sa najskôr s nami, aby ste zistili, či s nami zdieľate podobné hodnoty. Členovia sa organizujú v lokálnych bunkách, ktoré majú 5-20 členov, na Slovensku zatiaľ fungujú bunky v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, Nitre, Trenčíne, Trnave a Žiline. Pravidelne sa stretávame on-line či v rámci Slovenska, alebo s kolegami z ostatných krajín. Aktuálne je najjednoduchší spôsob ako sa s nami spojiť napísať správu na našu verejnú FB stránku.

Spoznaj sám seba

Dobrým spôsobom ako začať, je zistiť akí ste, aké hodnoty sú pre Vás dôležité a vyplniť si dotázník –

www.Politický kompas

ktorý je k dispozícií v rôznych jazykoch vrátane češtiny. Ak sa nachádzate niekde v ľavicovo-liberálnom kvadrante, tak je pravdepodobné, že v tomto hnutí nájdete ľudí, ktorí s Vami budú mnohé názory zdieľať a pomôžu Vám ich lepšie pochopiť, formulovať a dať priestor, aby boli vypočuté.

Za návštevu stojí aj stránka

Inštitútu environmentálnej politiky

Ministerstva životného prostredia SR, kde nájdete on-line kalkulačku vašej CO2 stopy. Len informovaní ľudia sa môžu správne rozhodnúť, čo funguje a čo nie, čo robiť a čo nie. Vedieť či je Váš životný štýl udržateľný, alebo nie, je prvý krok na ceste k správnym rozhodnutiam.