SÚ LEN 2 SKUPINY ĽUDÍ – 1 SKUPINA FIRMY VLASTNÍ : 2 SKUPINA VO FIRMÁCH PRACUJE

SÚ LEN 2 SKUPINY ĽUDÍ – 1 SKUPINA FIRMY VLASTNÍ : 2 SKUPINA VO FIRMÁCH PRACUJE

Aj mňa, tak ako množstvo iných ľudí, straší všeobecne sa v spoločnosti rozliezajúca blbá nálada. Napríklad Facebook sa stáva toxickým miestom, odkiaľ sa stále viac a viac ľudí odhlasuje, lebo sa to tu proste nedá vydržať. Nečudujem sa im. Tiež si pri smutne vysokom percente komentárov, čo nám sem chodia, ťukám na čelo. A tiež sa mi po vyše 3 rokoch adminovania a čistenia tej verbálnej žumpy zdá, že je to stále len horšie a horšie. Prečo? Lebo situácia v spoločnosti je stále len horšia a horšia. Proste všeobecná nasratosť a sklamanie z kapitalizmu dosahujú v našej spoločnosti úrovne, aké možno aj nikdy nemali. Neviem nie som sociológ, čo to skúma. Ak k tomu nejakú relevantnú štúdiu poznáte, sem s ňou.

Čo ale viem je, prečo sa to deje. Prečo je to dnes také zlé ako už celé desaťročia nie?. Dôvod je ten, že kapitalizmus sa vyčerpal a narazil na svoje planetárne a kultúrne limity. Hovorím to tu stále, my ľavičiari sa dnes vieme spoľahnúť na najsilnejšieho spojenca, akého si kto vie priať = prírodu. Jednoducho tak ako momentálne fungujeme, fungovať nemôžeme a príroda sa búri. Keďže ale ekonomické elity nie sú mechom udreté a chcú tú kravku podojiť do posledného mililitra mliečka, ktoré vie dať (lebo pre ich sociopatické mozgy je tento svet a príroda dojná krava a nie krásne miesto, o ktoré sa chcú ako dobrí záhradníci starať = veď presne preto kapitalizmus pred našimi očami kolabuje), používajú najstarší trik v kúzelníckom klobúku manipulácie – „Rozdeľuj a panuj!“.

Vytiahli z klobúka časovanú bombu s názvom „kultúrne vojny“. A ľudia prchajú z facebooku kvôli nim. Kvôli všetkým tým povrchným kydom o slniečkároch, dezolátoch, kaviarňach atď., kvôli vybičovaným emóciám, elitami zaplatenému trollovaniu a osobným vulgárnym útokom. Zatiaľ je to našťastie len virtuálny svet, kde sa táto pandémia sprostostí a agresivity šíri, je ale len otázka času, kedy sa viac a viac bude agresivita šíriť aj v reálnom svete. Veď už sa to sčasti aj deje. Preto ju treba čím skôr zastaviť. Preto treba chápať, o čo tu ide.

Na to, aby sa spoločnosť začala liečiť, si treba uvedomiť to, čo som napísal v nadpise. Sú len 2 skupiny ľudí, zamestnanci a zamestnávatelia. A vo svete bude panovať blbá nálada dovtedy, kým skupina zamestnávateľov bude zamestnancov proti sebe rozoštvávať podobne, ako sa proti sebe rozoštvávajú psi na psích zápasoch. Psi sa pobijú na smrť a ten čo ich rozoštval a zneužil skasíruje výhru zo stávok. Proste ak máte IQ vyššie ako tie psi, nebrechajte po sebe, ale brechajte po tom, kto vás rozoštváva. To on je za vašu naštvanosť zodpovedný. Žiadni slniečkári, dezoláti a kaviateň to nie je. To je všetko manipulácia a trolling. Uvedomte si, že čo treba zmeniť sú tieto 2 triedy, uvedomte si, že ak chcete, aby nastal naozaj pokoj, treba sa dopracovať k beztriednej spoločnosti. Viem, zneje to ako z nejakej učebnice Marxizmu – Leninizmu, ale je to mega jednoduché. Treba aby sa to, čo má DiEM25 už 6 rokov v programe a čo chce autentická ľavica presadiť už celé storočia, stalo skutočnosťou. Triedy zamestnávateľov a zamestnancov majú byť odstránené tým, že ľudia sa stanú vlastníkmi firiem kde pracujú. Toto pritom nie je žiadna utópia, toto je bežná pracovná prax pre milióny ľudí. S najväčšou takou firmou na svete s 80 000 pracujúcimi, sme robili aj interview  – https://www.youtube.com/watch?v=7HckDw1Iu98&t=2983s

Zároveň si uvedomujem, že asi aj väčšina ľudí je stratená. Na to aby toto pochopili, sú buďto už príliš zmanipulovaní, alebo im na to proste fakt chýbajú intelektuálne kapacity. Pre nich ani tento text nepíšem. Tí nech robia kľudne roztlieskavačov Sulíkovi/PSku/Pellemu (ak patria do skupiny tých nenávratne zmanipulovaných roztlieskavačov kapitalizmu), alebo nech fandia bizarným pronárodným výkrikom Kotlebu, Republiky, Fica  a Harabina (ak na viac ako na schovávanie sa pod sukňu národa nemajú). Toto píšem pre vás, čo ešte posledné štipky súdnosti máte. Podporte hnutie, ktoré má skutočný recept na to ako túto spoločnosť a celý svet zahojiť. Lebo dnes sú našim skutočným problémom

LEN 2 SKUPINY ĽUDÍ – 1 SKUPINA FIRMY VLASTNÍ : 2 SKUPINA VO FIRMÁCH PRACUJE

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *