o DiEM25

Hnutie za demokratizáciu Európy 2025 (Democracy in Europe Movement 2025 = DiEM25) je celoeurópske ľavicové osvetovo-politické hnutie s cieľom výrazne zlepšiť postavenie občanov v spoločnosti vďaka dôkladnej reforme priorít, od ktorých sa odvíjajú všetky ekonomické i sociálne procesy v spoločnosti. Súčasný model kapitalizmu nás doviedol na okraj priepasti, opakujúcich sa hospodárskych kríz, neustále sa prehlbujúcej ekologickej krízy a hroziacej nukleárnej vojny. Hoci je v médiách hlavného prúdu občan neustále poučovaný o tom, ako je tento systém demokratický, v skutočnosti je väčšina rozhodnutí, ktoré ovplyvňujú náš každodenný život, od demokracie na míle vzdialená. Občania sú neustále masírovaní americkým snom o tom, že každý môže zázračne zbohatnúť, ale pritom tretina ľudí žije na pokraji chudoby, nožnice medzi bohatými a chudobnými sa stále roztvárajú, na uliciach sú desaťtisíce bezdomovcov, zdravotná starostlivosť dospela do štádia, keď je o bohatých postarané podstatne lepšie, spoločnosť trpí rozsiahlou korupciou, moc má v rukách oligarchia a mafia, zatiaľ čo slušným ľuďom sa v politike nedáva priestor.

DiEM25 je hnutím, ktoré je organizované ľuďmi zdola, nie je to jednoosobová SRO-čka, strana jedného muža, alebo neobmedzeného nedotknuteľného a nevymeniteľného lídra. V tomto hnutí členovia priamo ovplyvňujú všetky rozhodnutia a politiku a dodržiavajú sa poctivé demokratické princípy. Ak sa každý z nás nezapojí aktívne a nezačneme všetci spolu ovplyvňovať spoločnosť a politiku v nej, nie sme plnohodnotnými občanmi a nemôžeme od spoločnosti nič dobré očakávať. Preto neváhajte a pridajte sa!

DiEM25 chce všade rásť, naberať členov a členky. Členov a členiek platiacich minimálne 5 Euro členské má hnutie po Európe takmer 10 000 a stále rastie. Rásť chceme aj tu na Slovensku a aj tu na Slovensku chceme robiť:

I. ľavicovú osvetu – to je hlavná misia DiEM25 všade v Európe.

II. dostať sa do parlamentu a presadzovať náš program – politické strany, ktoré DiEM25 zakladá sa volajú MeRA25 https://www.mera25.de + https://mera25.gr + https://mera25.it

Kontakt

Napíšte nám správu do FB skupiny DiEM25 Slovensko – Hnutie za demokratizáciu Európy, alebo správu do nášho fóra.

KALEIDOSKOP NAJZNÁMEJŠÍCH ČLENIEK A ČLENOV/SYMPATIZANTOV A SYMPATIZANTIEK DiEM25

Sesterským hnutím DiEM25 je hnutie Progressive international. To o čo sa pokúša DiEM25 v Európe (spojiť lavicové liberálky a liberálov), to chce dosiahnuť Progressive international globálne. Tu je link na stránku najväčšieho ľavicového hnutia na svete – https://progressive.international