IDENTITA MUŽA

IDENTITA MUŽA

Posledné dni sa dejú drsné veci ohľadom homosexuálnej komunity v našej krajine (ak to nesledujete viď linky pod textom), tak premýšľam nad tým, čo je za tým. Prečo pre niektorých mužov je homosexualita problém? Všimnite si, že vo všetkých incidentoch boli zapletení muži. Ženy veľmi zriedka riešia či už gayov, alebo lesby. A ak, nekončí to vraždami a fyzickým napadnutím. Odbiť to tým, že muži sú hold takí je prirýchle, podľa mňa je za tým viac.  

Myslím si, že muži sa viacej sebadefinujú cez svoju sexualitu ako ženy. Identita muža je silne naviazaná na „sexuálnu výkonnosť“.  Vždy ma to zarážalo. Sex je síce dôležitý, ale zase nie až tak. Reálne zaberá mizivé percento nášho bdelého času. Proste sexualita sa umelo preceňuje. Asi je to pozostatok kresťanstva, lebo tvrdiť, že sme so svojou sexualitou a našimi telami v harmónii si asi nikto nedovolí. Proste od sexuálneho oslobodenia sme ešte stále vzdialení. O to viac to bije do očí keď viem, že v antickom Grécku a Ríme mali s homosexualitou oveľa menší problém ako máme my dnes. Je irónia, že v niektorých aspektoch je dnešná spoločnosť ešte stále menej pokroková, než spoločnosti. ktoré existovali pred vyše 2000 rokmi.

Ďalším dôvodom je ale aj dnešný kapitalizmus. To, že nerovnosť posledné desaťročia narastá, sme si všetci čo máme oči všimli. No a nerovnosť zvyšuje agresivitu práve u samcov (je na to kopec štúdii, stačí si pogoogliť na internete), ktorú si potom vybíjajú na slabších. To je klasika, že zakomplexovaní jedinci nejdú do súboja so silnejšími, nie sú to žiadni hrdinskí Dávidovia z obrázku. Proste radšej zbijú doma ženy, alebo napadnú homosexuála. Ako vravím, tí chlapi majú od hrdinstva ďaleko. Treba ale podľa mňa s takými chlapmi viacej súcitiť ako sa na nich hnevať. Odpusti im pane, lebo nevedia čo činia. Proste majú software v hlavách, ktorý im hovorí, že stres z vlastnej existencie a z rozvrátenej identity si potrebujú agresívne vybiť. Keby spoločnosť produkovala menej stresu, produkovala by menej agresivity.

No a v neposlednom rade je to rozdúchavanie kultúrnych vojen, čo stojí za týmito incidentami. Toto je tiež klasický kapitalistický, mocenský scenár. Keď je zle a systém sa sype, nemá sa riešiť skutočný dôvod úpadku, ale nafukujú sa neexistujúce problémy, aby sa od reálnych problémov odviedla pozornosť. Nerieši sa rast nerovnosti, militarizácia, ekológia, rozpad komunít, školstvo, zdravotníctvo, riešia sa potraty (ktorých je reálne stále menej a menej, čiže v skutočnosti sú stále menším a menším problémom), alebo práva gayov a lesieb (ktorých je v spoločnosti mizivé percento  a väčšiny ľudí sa to celé vôbec netýka). Ale robí sa z toho téma, lebo mediálni tlčhubovia a politici (a v pozadí toho celého ekonomické elity, ktoré chcú udržať za každú cenu status quo) vedia, že najlepšia stratégia bola vždy rozdeľuj a panuj. Treba ľudí proste zamestnať sprostosťami, len aby nezačali riešiť svoje skutočné problémy.

Ja dúfam, že vy čo toto čítate z tej emotívnej manipulácie precitnete. Identita skutočného muža nie je definovaná ani sexualitou, ani agresivitou, ani peniazmi. Identita muža má byť definovaná zmysluplnosťou jeho života a toho o čo sa snaží. Zmysluplné vždy bolo zmierňovať utrpenie tohto sveta, pomáhať slabším a snažiť sa rozvíjať svoje cnosti. Lebo skutočný muž bojuje so silnejšími ako je on a homosexuálov fakt vôbec nerieši.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/644347-hamran-dal-pokyn-na-presetrenie-incidentu-v-bratislavskej-restauracii/
https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-postrehy/clanok/644211-vrazda-na-zamockej-terorizmom-za-belossku-nadradenost/

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *