GEOPOLITIKA V MALOM

GEOPOLITIKA V MALOM

Predstavte si, že celý svet je 1 veľký bytový dom, kde každý byt reprezentuje jednu krajinu a jej národ rodinu daný byt obývajúcu. Niektoré byty/rodiny sú malé a chudobné, niektoré sú veľké a chudobné, niektoré sú malé a bohaté atď. ale všetkých ich je dohromady cca 200. Niektoré byty sa neprestavovali celé storočia, niektorým bytom sa menia steny a ich rozloha dobre že nie každým rokom.  Niektoré rodiny sú starobylé  a obývajú svoj byt už celé tisícročia (napr. taká rodina pána a pani Čínanovci), niektoré svoj vlastný byt získali len pred pár desaťročiami, lebo doteraz bývali u niekoho iného v podnájme (napr. pán a pani Slovákovci). Čo kontinent to poschodie, a čo poschodie a byt, to rôzne vzťahy. Niektorí susedia sa majú radi, iní si nie len že nevedia prísť na meno, ale aktívne búrajú steny medzi bytmi, aby zabrali obytný priestor svojho suseda.

Predstavte si taktiež, že miesto medzinárodných zmlúv, hraníc a dohovorov OSN, tu existujú zápisy v katastri, steny a domová správa. V tomto dome sa nevedú vojny, ale susedia sa medzi sebou bijú a búrajú si steny, lebo niekedy si nejaký povie, že má z akéhokoľvek dôvodu právo na obytný priestor svojho suseda, niekedy si dokonca nárokuje celé jedno poschodie. Napríklad na poschodí Európa si rodina pána a pani Nemcovcov pred cca 80 rokmi nárokovali  pre seba celé poschodie a dokonca chceli zabrať aj poschodie rodiny Ruskovcov. Pán a pani Nemcovci aj s ich deťmi si povedali, že lepšie je mať mezonet ako len 1.poschodový byt. Na domovej schôdzi vtedy hovorili, že im chýba „Lebensraum“. Susedia boli v šoku a proti Nemcovcom sa spojili. Keď ich zatlačili späť do ich bytu obnovili aj zápis v katastri a zároveň začali inak robiť domovú správu. Všetci vtedy chceli, aby sa niečo také nezopakovalo. Lebo veď koho všetok ten bordel a hluk z búrania stien baví. Prach vtedy usadal celé roky.

Vtedy sa mimochodom na domových schôdzach začali stále viac a viac ozývať pán a pani Američania  z  poschodia Amerika. Dovtedy sa veľmi neozývali, hluční boli pán a pani Britovia aj s rodinou Francúzov, ale obyvatelia domu si už na to zvykli, že na domovej schôdzi každý chvíľku ťahá pílku. Rodina Američanov začala byť arogantná a skoro všetkým kecali do toho, ako majú vo svojich bytoch bývať, dokonca sa často stávalo, že poslali svoje deti, aby sa nasťahovali do bytu niekoho iného, alebo aby pomohli s búraním stien. Jednoducho rodinu Američanov je od toho extempore, čo predvádzala rodina Nemcovcov v bytovom dome na koni. Niektoré rodiny to ignorujú, niektoré sú oportunisti a snažia sa byť s Američanmi za dobre, lebo im z toho niečo kvapne, niektorým rodinám ale rodina Američanov lezie riadne na nervy.  Ľudia sú hold rôzni.

Minulý rok sa stal ale incident, ktorý takmer nikto nečakal. I keď sa pred 30 rokmi urobil zápis v katastri a na bytovej schôdzi sa viac menej všetci dohodli, že po rozvode v rodine Ruskovcov, sa ich byt rozdelí na viacero menších bytových jednotiek a že rodine Ukrajincov pripadne to, čo im pripadlo, ich synovec Vladimír Putin sa s tou dohodou nie a nie zmieriť.  Zbúral susediacu stenu a veľkú časť bytu rodiny Ukrajincov začali obývať jeho deti. Všetci ostali v šoku. Také správanie na poschodí Európa si nikto od toho fiaska s Nemcovcami nepamätá. Takmer celé poschodie sa začalo do toho starať, lebo so synovca Putina majú strach. Začal sa totiž vyhrážať, že podpáli celý bytový dom,  ak mu do toho začnú kecať. Má totiž doma vyše 6000 fliaš s Molotov koktailmi. A tí čo poznajú stavbu ich domu vedia, že ich stačí použiť zhruba 100,  aby celý dom zhorel do tla. Proste v dome panuje napätá atmosféra ako ešte nikdy. Na domových schôdzach je bordel, nikto nevie čo robiť. Sú takí čo hovoria, že nechajte synovca Putina tak, lebo použije Molotov koktaily, sú takí čo vravia, že zápis v katastri je zápis v katastri a nikto nemá právo len tak pre nič za nič búrať steny bez toho, aby sa to najprv dohodlo na domovej schôdzi.  Dokonca ani na vchodových dverách synovec Putin žiaden oznam o búraní stien nevyvesil. Mnohí hovoria, že je to riadne arogantný hulvát, sú ale aj takí, čo ho za jeho aroganciu obdivujú. Ľudia sú hold rôzni.

 Nikto nevie ako to celé dopadne. Všetci sa ale boja toho, čo spraví v najbližších rokoch synovec Putin, rovnako ako rodina Američanov, ktorá sa ako som písal rada do všetkého stará. V poslednom čase aj starodávna rodina Číňanov často do domových schôdz  zasahuje, i keď ju celé storočia nebolo poriadne počuť. Bude to proste zaujímavé obdobie v našom dome. Ja sa len modlím, že tie Molotov koktaily, ktorými sa vyhrážal synovec Putin ostanú u Rusovcov v špajzy. Lebo ak nie s domom je koniec.  Sú ale aj takí, čo hovoria, že synovec Putin ich má použiť. Ľudia sú hold rôzni.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *